Και τώρα ραντεβού στο κύπελλο με την Αθλητική Ένωση Λάρισας (ΑΕΛ 1964)

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής των αγώνων κυπέλου στον 2ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής

Οι τρείς ομάδες του Νομού Θεσσαλονίκης πέρασαν νικηφόρα στην επόμενη φάση του Κυπέλου.

δοξα πενταλοφουΟ Τηλυκράτης Λευκάδας παραιτήθηκε από τους αγώνες του πρωταθλήματος και του Κυπέλλου, έτσι η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ πέρασε άνευ αγώνα στην επόμενη φάση με σκορ 0-3.

Η ΑΕΛ τα βρήκε σκούρα στην έδρα του Θεσπρωτού στην Ηγουμενίτσα αλλά πήρε τελικά την πρόκριση με σκορ 1-0, με γκολ που πέτυχε στο 114ο λεπτό της παράτασης ο Γκούρτσας μετά από εξαιρετική ατομική ενέργεια.

LARISA 1964 Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής στο κύπελλο έχουν ως εξής: (Με έντονο χρώμα είναι οι ομάδες που προκρίθηκαν στην επόμενη φάση).

1. Τηλυκράτης-Δόξα Πενταλόφου 0-3 (α.α.)
  2. Εθνικός Φιλιππιάδας-Πυρσός Γρεβενών 3-0
  3. Θεσπρωτός-ΑΕΛ 0-1 παρ. (0-0 κανονικός αγώνας)
  4. Καστοριά-Δόξα Κρανούλας 4-0
  5. Κάστορας-Καμπανιακός 0-1
  6. Κοζάνη-Κεραυνός Θεσπρωτικού 2-1
  7. Όλυμπος Κέρκυρας-Οδυσσέας Κορδελιού 0-2
  8. Πρέβεζα-Οικονόμος Τσαριτσάνης 0-3

Η 2η αγωνιστική  του κυπέλου της Γ΄ Εθνικής θα διεξαχθεί την Κυριακή 13/10/2013 και περιλαμβάνει  τις παρακάτω αναμετρήσεις:

• Δόξα Πενταλόφου – ΑΕΛ
  • Εθνικός Φιλιππιάδας – Οικονόμος Τσαριτσάνης
  • Καμπανιακός – Καστοριά
  • Οδυσσέας Κορδελιού – Κοζάνη

μπαλα διχτια 2

• Στον 1ο  όμιλο ο Κιλκισιακός πέρασε στην επόμενη φάση κερδίζοντας εκτός έδρας στις Σέρρες 7-8 στα πέναλτι τον Πανσερραϊκό. Ο κανονικός αγώνας έληξε ισόπαλος 1-1.  Ο  Μακεδονικός έχασε στην έδρα του και αποκλείστηκε  από τον ΠΑΟ Κοσμίου (2-3 στα πέναλτι)1-1 ο κανονικός αγώνας.
  • Εκτός κυπέλου και το Αιγάλεω που έχασε στην έδρα του από την Τριγλία Ραφήνας με  2-1 στο «Σταύρος Μαυροθαλασσίτης»